Paziņojums
  • Lack of access rights - File 'http:/www.samariesi.lv/cache/b/0b919422ec7e5caba8bd56fa71e04150.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/www.samariesi.lv/cache/c/6cbba3b3e7029579220577eb7a19560c.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/www.samariesi.lv/cache/b/bbd2275cf02be554b95cd63812aa4774.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/www.samariesi.lv/cache/b/0b919422ec7e5caba8bd56fa71e04150.png'
  • Lack of access rights - File 'http:/www.samariesi.lv/cache/c/6cbba3b3e7029579220577eb7a19560c.jpg'
  • Lack of access rights - File 'http:/www.samariesi.lv/cache/b/bbd2275cf02be554b95cd63812aa4774.jpg'
Rotaļu laukumu ASB Vācija   dāvināja pirms 7 gadiem. Nu tas ir salauzts un bojāts, līdz ar to ir laiks domāt par atjaunošanu, lai bērniem būtu iespēja baudīt bērnību svaigā gaisā. 
Jau vasarā notika nometne, kurā piedalījās 25 jaunieši no Austrija, Vācijas Polijas un Latvijas un kuras laikā tika pētīts, kā uzlabot esošo laukumu un kas ir vissvarīgāk Māras Centra klientiem. Tika uzskicētas projekta idejas, pēc tam tapa budžeta plāns un skice pašam projektam.tiek 
Tagad tiek organizētas dažādas aktivitātes un kampaņas, lai savāktu līdzekļus šim rotaļlaukumam un projekts varētu tikt īstenots. 
Aicinām visus piedalīties konkursā - uzzīmēt sapņu šūpoles, nosūtīt attēlu epastā un ziedot kaut vai mazumiņu šim projektam! Kopā varam bērniem atdot izpriecas un smaidu!
 
Vairāk informācija: www,samariesi.lv
 

"Māras centra" bērnu ekskursija uz Likteņdārzu un "Skrīveru saldumiem"

Pateicoties cilvēku siltajām sirdīm, kas ziedoja labdarības akcijā šī gada Māmiņdienai, „Māras centra” māmiņas un bērni baudīja Skrīveru saldumus, apciemoja pirms trīs gadiem pašu stādīto eglīti Likteņdārzā un iepazina Lielvārdes senlatviešu koka pili Lielvārdē.

Trešdienas rītā, 10 bērni ar audzinātāju, kā arī 8 māmiņas ar 15 bērniem jau deviņos no rīta bija sasēduši autobusā, lai dotos ekskursijā uz Skrīveriem, Koknesi un Lielvārdi.

 

„Skrīveru saldumu” Tūrisma un sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Vītoliņa sagaidīja kārumniekus un aicināja Saldumu Darbnīcā. Tā ierīkota ražotnē, kur kopš 1957.gada tiek radītas konfektes „Gotiņa”. Pēc filmiņas par saldumu ražošanu skatīšanas, mūs cienāja ar „Skrīveru saldumu” produkciju. Vēlāk katram bija iespēja pašu rokām veidot marcipāna figūriņas un fotografēties seno laiku tērpos.

Diena turpinājās ar braucienu uz Koknesi, kur tiek veidots Likteņdārzs – dāvana Latvijai 100.dzimšanas dienā. 2010.gada vasarā „Māras centrs” ziedoja Likteņdārzam, iestādot garzvīņu baltegli ar veltījumu „Mūsu Latvijai - Dod, Dieviņ, kalnā kāp, Ne no kalna lejiņā, Dod, Dieviņ, citam dot, Ne no otra mīļi lūgt.”. Māmiņas un bērni devās meklēt iestādīto kociņu un pēc kopīgām pūlēm tas arī izdevās – atradās nr.316 – mūsu novēlējums Latvijai.

Mājupceļā uz Rīgu, autobuss piestāja Lielvārdē, kur varēja skatīt Uldevena pili. Tā ir 12.gs. senlatviešu koka pils, kas veidota kā versija par Lielvārdes novada virsaiša Uldevena rezidenci. Bērniem bija iespēja izpētīt senlatviešu dzīvojamās un citas ēkas, pēc tam, kad gide aizraujoši pastāstīja par to laiku paražām.

„Māras centra” sociālā pedagoga Aijas P. un Latvijas Samariešu Apvienības brīvprātīgo  koordinatores Laura  B. vārdā izsakām sirsnīgu pateicību visām jaukām sirdīm, kuras ziedoja Māmiņdienas akcijā, tā palīdzot īstenot šo aizraujošo ekskursiju! Šī diena un Jūsu labās sirdis vienmēr paliks mūsu sirdīs!

Liels paldies arī brīvprātīgajām meitenēm – Valērijai Vorobjovai un Līgai Losevai par atsaucību un palīdzību visas ekskursijas laikā!

 

 Izbrauciens ar kuģīti "Jelgava"

18.jūlijā, pateicoties Rīgas brīvostas atbalstam, bērni un sievietes no Krīzes centra bērniem un sievietēm „Māras centrs” devās braucienā pa Daugavu ar kuģīti „Jelgava”. Brauciens ilga 2 stundas. Bērni ceļojuma laikā apskatīja Rīgas ostas teritoriju un kuģus piestātnē. Daudziem bērniem tā bija pirmā reize, kad bija iespēja izbraukt ar kuģīti. Bērni un mammas bija gandarīti par jauki pavadīto dienu. Paldies Laurai un brīvprātīgajiem par palīdzību pasākuma organizēšanā!

  

 Centrā patvērumu rod novārtā pamesti bērni, kuriem vecāki nenodrošina aprūpi un audzināšanu, klaiņojoši un vardarbībā cietuši bērni, kā arī sievietes ar bērniem, kuras pēkšņi palikušas bez iztikas līdzekļiem, dzīvesvietas, kuras pašas cietušas vai kuru bērni cietuši no vardarbības, sievietes ar bērnu/iem pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma vietas.
„Māras centra" iemītniekiem tiek dots pusgads laika, lai tiktu skaidrībā ar sevi un nākotnes plāniem: atrastu darbu, atrisinātu dažādas sociālās problēmas, lai sakārtotu sevi un atgūtu pašapziņu

Ekskursija uz ASV vēstniecību

5.jūlijā bērni un darbinieki no Krīzes centra bērniem un sievietēm „Māras centrs” ekskursijā bija uz Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību.

Krīzes centrs bērniem un sievietēm „Māras centrs” apsveica Amerikas Savienoto Valstu vēstniecību ASV neatkarības dienā

No ekskursijas bērniem patika interesantie mākslas darbi, kuri atrodas vēstniecības telpās. Glezna, kurai var pieskaties un pēc tam sagaida pārsteigums, jo ir palikuši roku nospiedumi. Kā atzina bērni, parasti mākslas darbus var skatīties ar acīm, bet šoreiz bija iespēja pieskarties.

Pēc nelielās ekskursijas – vēstniecības pārstāve deva uzdevumu – izdomām, kādu bērni vēlētos redzēt vēstniecību un, kāds būtu tās plānojums. Darbi un idejas bija ļoti radošas – vēstniecībā bija jāatrodas gan baseinam, zooloģiskam dārzam un sporta centram. Bērni bija ļoti ieinteresēti un uzdeva dažādus jautājumus par vēstniecības darbu.

Viesošanās beigās bērnus sagaidīja pārsteigums – dāvaniņas.

Liels paldies par sirsnīgo uzņemšanu!

Gribu redzēt lidmašīnas!

26. jūnijā bērni no krīzes centra bērniem un sievietēm "Māras centrs" kopā ar jaukajām brīvprātīgajām Undīni, Katrīnu, Lieni Lauru un Valēriju brīvprātīgo kooridnatores Lauras un audzinātājas paspārnē devās uz lidostu, lai aplūkotu lidostas dzīvi - peronus, lidmašīnas, kontroles punktus, pasažieru un bagāžas iečekošanu. Bērni pēc tūres baudīja dzērienus un saldumus pateicoties labassirdsklubs.lv ziedotajiem līdzekļiem! Paldies Lidostai "Rīga" par sagādāto iespēju!

 

 

SVEICAM SENIORUS AR PIRMAJĀM PUSDIENĀM IZREMONTĒTAJĀ ĒDAMZĀLĒ!

20. 07. tika vērtas durvis pansionāta izremontētās ēdamistabas telpām, kas tapuās pateicoties Starptautiskās skolas (ISL) skolniekiem, skolotājiem un vecāku padomei. Atklāšanā piedalījās pansionāta direktore, ISL skolotāja Karīna, skolnieks Markus, vecāku padomes pārstāve Laura Emilija, Samariešu apvienības direktors Andri un brīvprātīgo kooridnatore Laura. PALDIES!

bildes ar remontu SAC jun2013 069  bildes ar remontu SAC jun2013 088

 

Māras centra bērni apmeklē Motormuzeju

 

pic moto.muzejs rock th bllt 097  pic moto.muzejs rock th bllt 108

 

Ar lielu prieku un neslēptu sajūsmu 26. janvārī Māras Centra bērni devas uz Motormuzeju. Muzejā sagaidīja ekskursijas vadītāja Ingrīda, kura ar baudu stāstīja par eksponentiem. Stāsti bija gan izglītojoši, gan interesanti. Bērni ar neviltotu interesi klausījās gides teiktajā par retro mašīnām un auto vēsturi, fotografējās, taurēja antīko ugunsdzēsēja mašīnu un ar klusu sajūsmu sēdēja virtuālā braucienā ar sporta BMW. Pēc tūres, pateicoties "labassirdsklubs.lv" ziedojumiem, jauniešiem bija iespēja baudīt mielastu, pēc tā ar lielu azartu piedalījas ekskursijas vadītājas Ingrīdas sagatavotajā spēlē - meklēt kartītēs attēlotas mašīnas daļas.

Šo jauko vizīti dāvināja Motormuzeja vadība, sagādājot brīvbiļetes visiem bērniem un pavadoņiem. Ar bērniem no Māras centra uz muzeju kopā devās arī brīvprātīgie Alvīne un Kristaps.

Izsakām lielu pateīcību Motormuzejam, Ingrīdai, brīvprātīgajiem un "labassridsklubs.lv" biedriem! Diena bija emociju un prieku pilna, pagātni ir vērts novērtēt – nākotnē ir vērts baudīt!

 

„Pārdaugavas" iemītnieki mācās pīt klūdziņu grozus
Jaukā augusta dienā Samariešu apvienības Sociālās aprūpes centrā „Pārdaugava" ieradās LSA brīvprātīgie, kuri kopā ar iemītniekiem bija nolēmuši mācīties pīt grozus, kā arī palīdzēt amata pamatus apgūt senioriem, kuru rokas vairs nav tik veiklas smalku darbu darīšanai.

Pasākuma virsvadību uzņēmās Kristaps K., kurš, apņēmības pilns iemācīt visiem interesentiem grozu pīšanas mākslu, ieradās ar lielu klūgu saišķi. Un kopā darbošanās godam izdevās – dienas laikā tapa 10 skaisti groziņi.
Seniori ar lielu pateicību un gandarījumu skatījās, mācījās un centīgi lika klūdziņu pie klūdziņas skaistā pinumā. Visu dienu viņiem palīdzēja brīvprātīgie - Kristīne, Irisa, Helvija, Kristers, Liene, Dagnija, Zaiga un Lība.
Māra kungs, kad viņam piedāvāja piedalīties aktivitātē, kautrīgi atbildēja: „ Es nevarēšu piedalīties, jo man viena rokā nestrādā". Ar prieku viņam palīgā steidza Kristīne un lēnām kopā 4 stundu laikā tapa skaists groziņš. To Māra kungs, lepns par paveikto, aiznesa uz savu istabu.
Irisa un Dagnija ne tikai palīdzēja ar pīšanu, bet arī abus sagatavotos grozus uzdāvāja iemītniekiem. Sirmgalvji ar neslēptu saviļņojumu un pacilātām emocijām pieņēma šos dāvinājumus. Ārijas kundze bija samulsusi: "Vai tad tas ir mans, es jau tikai daļu paspēju uztaisīt?" Protams, visas darinātās lietas nonāca pie centra iemītniekiem!
LSA Brīvprātīgo darba koordinatore Laura Bulmane ir gandarīta par cilvēku atsaucību, ziedojot projektam „Labas sirds klubs": „Tas ir devis iespēju realizēt daudzas jaukas idejas. Arī šoreiz par saziedotajiem līdzekļiem bija iespējams iegādāties materiālus grozu pīšanai, kas vecīšiem sagādāja daudz prieka."

 

 

„Māras centra” bērni rotaļājas „Fantasy Park”
17. augustā jauko un mīļo bŗīvprātīgo Jekaterinas, Maijas, Oļega un Maritas, kā arī „Māras centra” audzinātājas pavadībā bērni vecumā no 2 līdz 7 gadiem, kurus dzīve iepriekš ne pārāk lutinājusi, devās jaukā piedzīvojumā uz rotaļu laukumu „Fantasy Park” – tirdzniecības

Sirds siltums, ko sniedza brīvprātīgie rotaļu biedri, interesantas rotaļas un spēles, ļāva atplaukt smaidam bērnu sejās. Pēc aktivitātēm bērniem tika pasniegts neliels cienastiņš piemiņai par šo pasākumu.
„Lielu paldies vēlos pateikt labajiem cilvēkiem, kuri ziedoja „Labas sirds klubam” un, deva iespēju noorganizēt šo pasākumu, iepriecinot 11 bērnus no „Māras centra””, teic Laura Bulmane „Latvijas Samariešu apvienības” Brīvprātīgo darba koordinatore ”, kā arī „Fantasy park” vadībai, kas bija pretimnākoša ar atlaidēm.

 

IMG 4337IMG 4352IMG 4366IMG 4383IMG 4389IMG 4367IMG 438418072012202 

 

 

 

18072012203 

"Māras centra" bērni dodas uz kino
18. jūlijā 7 bērni no "Latvijas Samariešu apvienības" Krīzes centra bērniem un sievietēm "Māras centrs" kopā ar audzinātāju un jaukajiem, smaidīgajiem brīvprātīgajiem – Jekaterinu un Kristapu - devās uz kinoteātri "Multikino" Modes un izklaides centrā "Rīga Plaza", lai noskatītos multiplikācijas filmu "Leduslaikmets 4".
Bērniem patika gan pasākums kopumā, gan dzīvespriecīgā filmiņa. Audzinātāja un brīvprātīgie lutināja un loloja savus aizbilstamos un darīja visu, lai bērni pilnībā izbaudītu šo pasākumu. Kino apmeklējums tika noorganizēts par Samariešu apvienības projektā www.labassirdsklubs.lv saziedotajiem līdzekļiem.
"Liels paldies! Bērniem pasākums ļoti patika! Viens no bērniem teica, ka viņš pirmo reizi braucis ar mašīnu, visiem ļoti patika filma un arī našķi, kas tika sagādāti", saka krīzes centra vadītāja.

 

 

 

Labas akcijas rodas kopā - "Māras centra" bērni un kāda daudzbērnu ģimene dodas uz boulingu pateicoties „labassirdsklubs.lv” labvēļiem

 zelta-logo2008dscf8602dscf8563dscf8589dscf8580

 „Man šeit ļoti patīk! Paldies, ka varu spēlēt boulingu!” ar lielu smaidu saka mazā Ieviņa. 24. maijā tika organizēta boulinga spēle, kurā piedalījās bērni no krīzes centra „Māras centrs”, daudzbērnu ģimene un aktīvi brīvprātīgie - Jekaterina, Kristaps, Kristīna, Linda, Oļegs -, kuri ar lielu sirsnību palīdzēja izklaidēt bērnus. Daudzbērnu ģimene priecājās, ka viņiem tiek dota iespēja visiem kopā izklaidēties. Māras centra jaunieši sacentās un kopā priecājās par jauko iespēju – vienkārši izklaidēties, kā jau jauniešiem ik pa laikam pienākas.
Pateicoties visiem tiem, kuri ir piedalījušies akcijā „Palīdzi un dod no sirds”, ziedojot „labassirdsklubs.lv” ( http://www.labassirdsklubs.lv/) līdzekļus, bija iespējams sniegt iespēju izpriecāties, gūt jaunus draugus un pavadīt neaizmirstamus brīžus spēlējot boulingu „Zelta boulingā”. Izsakām sirsnīgu pateicību hallei „Zelta boulings” par sniegto atbalstu akcijas īstenošanā. Jaunieši ēda picas, vēroja, kā profesionāļi trenējās, , saņēma saldus pārsteigumus, līdz ar to laiks pagāja ātri un jaunieši negribēja atstāt telpas, bet gan spēlēt vēl un vēl.
„Sagādāt bērniem prieku un reizē mudināt viņus būt sabiedriskiem un kļūt par kārtīgiem pilsoņiem, ir lielākā bauda un lielākais prieks. Bērna smaids izsaka visu!” saka brīvprātīgo darba koordinatore Laura Bulmane.
Paldies visiem kuri atbalstīja un palīdzēja īstenot šo jauko pasākumu! Cilvēkam ir arī jādzīvo, ne tikai jāizdzīvo.

 

 

 

Samariešu brīvprātīgie gatavo īpašu Jāņu sieru – ar sirds siltuma piedevu un labām domām par tā saņēmējiem.

img 4271img 4268img 4263img 4258

  Maijā „Latvijas Samariešu apvienības”  aktīvie brīvprātīgie – Agija, Lāsma, divas Kristīnes, Madara, Jānis, Niks, Svetlana, Kristaps un Laura, pulcējās lai mācītos gatavot Jāņu sieru, jo sākas īpašais Jāņu zāļu un dziesmu mēnesis. Darbs sagādāja divkāršu prieku, jo siers tika gatavots, lai iepriecinātu vientuļus vecāka gada gājuma cilvēkus, kuri saņem LSA Mājas neatliekamā izsaukuma un aprūpes dienesta pakalpojumus.
Brīvprātīgajiem bija lieliska iespēja baudīt  Līgo svētku kulinārijas tradīciju- siera darināšanu. Jaukā, pozitīvā gaisotnē, palīdzot viens otram, jaunieši lielajos katlos karsēja pienu, lika klāt visas nepieciešamās sastāvdaļas līdz siera masa ieguva skaistu dzeltenu nokrāsu. Pēc neiztrūkstošās sastāvdaļas – ķimeņu, pievienošanas masa tika salieta trauciņos. Tapa īpašs Jāņu siers – ar sirds siltuma piedevu un labām domām par tā saņēmējiem.
Palīdzēt cilvēkiem ir mūsu uzdevums!
„Latvijas Samariešu apvienības” brīvprātīgo komanda novēl visiem baudīt jauko siera darināšanas procesu, dāvināšanas prieku, drošus un omulīgus Līgo svētkus. Pateicamies Viesturam N. par ziedotajām izejvielām un visiem „Labās sirds klubs” biedriem par finansiālo atbalstu, lai realizētu skaistu  projektu!”