Par mūsu patronesi Vairu Vīķi-Freibergu

 

Vaira Vīķe-Freiberga ir spilgta personība Latvijas vēsturē, kura mums ir mācījusi ar cieņu un toleranci attiekties pret tautu un līdzcilvēkiem. Viņas pievienošanās „labassirdsklubs.lv” akcijai „Palīdzi un dod no sirds”, ir aicinājums sekot viņas lieliskajam piemēram, aizdomāties ne tikai par politiskiem un ekonomiskiem jautājumiem, bet arī par pretimnākšanu un atbalsta sniegšanu tiem cilvēkiem, kuriem iet grūtāk.

 

V.Vīķes-Freibergas kundze ir panākumiem bagāts cilvēks dažādās jomās. Lūk, tikai daži fakti no viņas biogrāfijas: Eiropas Savienības nākotnes (2020-2030) Pārdomu grupas viceprezidente, Latvijas Valsts prezidente (1999-2007) –pirmā sieviete valsts vadītāja Austrumeiropā, Apvienoto Nāciju organizācijas ģenerālsekretāra īpašā sūtne reformu jautājumos (2005), Baltijas valstu kandidāte Apvienoto Nāciju organizācijas ģenerālsekretāra amatam (2006), Kanādas Zinātņu padomes viceprezidente (1984-1989), Monreālas universitātes emeritētā profesore, Pasaules Sieviešu Līderu padomes locekle.

 

Vienlaikus Vīķes-Freibergas kundze ir lieliska mamma, vecmāmiņa, profesore, Latvijas Rakstnieku savienības biedre. Viņa ir veikusi neskaitāmus pētījumus par psiholoģijas, kā arī latviešu dainu tematiku, publicējot tos daudzās pasaules valodās.

 

Priecājamies par V.Vīķes-Freibergas kundzes lēmumu pievienoties akcijai, lai palīdzētu bērniem un vecākiem cilvēkiem celt pašcieņu un pašapziņu.

 

Ceram, ka, iedvesmojoties no viņas, "labassirdsklubs.lv" pievienosies arī citi labas sirds cilvēki!

 

vaira